O mně  

Jmenuji se Alena a vítám Vás na stránkách mého odchodu se zdravou výživou. Jsem máma dvou dětí a vždy mě bavilo vaření, pečení, komunikace s lidmi, samovzdělávání. Zdravý životní styl, zdravé stravování mě pohltili a spojením toho všeho vznikla
Naturela - dary přírody.

Naturelu miluji a dávám jí kus sebe. Zákaznice můj osobitý a vstřícný přístup hodnotí kladně, rády se vracejí a vzájemně si obchod doporučují. Naturela je pro mě inspirací, jak jít dál. Soulad s přírodou, hodnotami, které nám dává, chci zákazníky inspirovat. Chci zákazníkům nabídnout možnost neplýtvat svou energií k objíždění různých obchodů, vše dostupné najdou v Naturele.

Zdravá výživa
Zdravá výživa

Jak to začalo

Zdravý životní styl a stravování, si mě získalo už před dlouhými lety. Pracovala jsem v různých oborech, ale chuť něco podniknout v oboru zdraví, mě inspirovala k založení facebookové skupinky Naturela-dary přírody, se zaměřením na zdravý životní styl.

Bylo to zrovna na rodičovské dovolené a moje odhodlání se dál vzdělávat a své získané zkušenosti předávat, bylo větší a větší. Založením skupinky se stalo něco kouzelného. Zákazníci, uživatelé, nově vytvořené skupinky, zareagovali velmi positivně a s chutí. Na Facebooku jsem umisťovala různé informace k produktům, bylinkám a také své domácí vaření, pečení, které zákazníky inspirovalo k jinému stravování. Na facebookové skupině je možnost si zboží i rezervovat. Ze začátku se zboží předávalo na parkovištích, zastávkách, v parcích apod. Po nějaké době, už to nešlo dělat "jen" z obýváku a tak jsem hledala prostor pro obchod, který jsem našla v suterénu panelového domu. Sklep jsme spolu s manželem předělali na malý obchůdek a před 7 lety jsem ho pro zákazníky otevřela. 

A z koníčku se stala životní láska

Naturela vznikla pro zákazníky a je mou srdeční záležitostí.

Abych zákazníkům mohla nabídnout větší nabídku, větší nestísněný prostor, denní světlo, posezení, musela se Naturela rozšířit a jít dál. Prostor v bývalém hotelu Dukla, po restauraci, který jsem chtěla na obchod použít, však vůbec nevyhovoval mým požadavkům. Musel se kompletně předělat, vybudovat sklad, zázemí, prostor pro posezení a dětský koutek. Vybavení jako jsou stolky, židle, regály, police, wc pro zákazníky s přebalovacím pultem pro maminky s dětmi. Dále prodejní pulty, chladící vitríny na větší chlazený sortiment, pulty na pečivo, myčka nádobí, příslušenství na přípravu kávy, čaje, vybavení pro bezobalové zboží, několikery dveře, váhy. V kavárně a dětském koutku jsem, vybudovala kompletně zařízený kuchyňský kout pro pořádání kurzů vaření a pečení. 

Společně s kolegyní Luckou balíme balíčky na přání ze zboží z Naturely k různým příležitostem (narozeniny, Vánoce, firemní akce, pro učitele, maminkám, tatínkům, babičce, dědečkovi, atd.), které jsou velmi oblíbené. S výběrem zboží rády poradíme a snažíme se, aby byly balíčky nápadité a vyhovovali požadavkům nebo omezení obdarovaných.

Mám velmi ráda děti a zákaznicím často poskytuji babysitting. Při nákupu ráda děťátko pohlídám nebo si sami pohrají v dětském koutku, aby měla zákaznice možnost mít volné ruce pro výběr zboží. 

Často se také stává, že se náhodou v Naturele setkají dvě, tři kamarádky a chtějí si v klidu sednout a popovídat, dát si kávu, čaj, zákusek. To jsou situace, které mám ráda a snažíme se společně s kolegyní zde vytvořit příjemné prostředí pro tato setkání.

Doma vařím a peču ze surovin z Naturely. Recepty, rady, informace k nim a dalším produktům, sdílím na Facebooku, Instagramu a nyní také zde.

Můj cíl se naplnil

Mým cílem bylo přestěhovat obchod do větších nestísněných prostor, kde vznikne největší obchod se zdravou výživou široko daleko. Cílem bylo dostat Naturelu ZE SKLEPA NA SVĚTLO SVĚTA a jsem moc ráda, že se to podařilo.
Video - Ženy inspirují ...


Jak šel čas ....