Kurzy


Přednášky a workshopy

Stále více škol projevuje zájem o pořádání přednášek o zdravém stravování a životním stylu pro žáky základních a studenty středních škol. Příprava je pro mne sice trochu časově náročná, ale nakonec je vše vykoupeno dobrým pocitem s dobře vykonané práce, která může přispět minimálně k zamyšlení nad způsobem života a stravování našich dětí a mládeže.

Děti se tak během přednášky dozví spoustu zajímavostí na téma zdravé výživy. U přednášky jen nepovídám, ale ptám se, ukazuji, nabízím ochutnávku produktů tak, jak jsou vyrobeny a nebo také svou domácí pomazánku, nutelu, ale i domácí popcorn či naklíčené mungo...a tak si děti odnášejí poznání, vědomosti i dojem z ochutnávky. Moc mě to baví. Je super vidět, že to děti baví. 

Do škol chodím na pozvání, doporučení mezi školami nebo si to řeknou paní učitelky mezi sebou. Mohu přijít i do ostatních škol, to znamená základní i střední (do školek ne). Pokud máte zájem, zmiňte se ve škole, potom mě můžete kontaktovat. Prosím však případně další termíny budu brát až v novém roce. Advent je tu a z časových důvodů, musím být v obchodě, protože prostě Vánoce, šrumec, objednávky, balíčky ....


Kurz pečení chleba s Gabrielou Hradeckou

Živý kurz trvá 3 hodiny a naučíte se v něm vše potřebné k pečení kváskového chleba. Teorie, praktická ukázka, zpracování těsta a ochutnávka čerstvého kvasového chleba. Dozvíte se vše o chlebu, o koloběhu kvasu, o zpracování těsta do mísy i do ošatky. Kurz vede zkušená a skvělá lektorka paní Gabriela Hradecká, která vede kurzy po celé České republice  a vydala i knihy o kváskování. Kváskování, to je totiž láska k chlebu, tradici. Vůně chleba, to je láska z kvásku. Samozřejmostí kurzu je obdržení skript a kvásku. Máte také jedinečnou možnost si v Naturele zároveň i nakoupit potřebné ingredience k pečení a tak bude Vaší velkou motivací, hned druhý den, po kurzu, si doma upéct famózní kváskový chléb. Tento nadupaný kurz absolvovalo už mnoho chlebu chtivých lidí a většina z nich úspěšně peče doma dál. Tak s chutí do toho. :-)  Více informací o pořádaných kurzech a kontakt naleznete zde

Živý kurz  

Další kurz proběhne v kavárně obchodu Naturela ve Znojmě : 
13. března
2024
Video z kurzu je zde: Instagram
Objednat se můžete zde

Kurzy kváskového pečení jsou v kurzu
Kurz s Gabi Hradeckou v prostorách Naturely byl výjimečnou příležitostí naučit se péct kváskový chléb v domácích podmínkách. Úžasná skupinka žen, se dověděla, jak na to. Ochutnaly čerstvě upečené a viděly, jak se z rozkvasu, vyrobí chléb. Dověděly se vychytávky a spoustu dalších zajímavých informací. Na přání a při větším zájmu, může být otevřen další kurz.
Zájemci ozvěte se prosím paní Gabči


Kurz pečení dortů

Kurz pečení dortu bude rozdělen podle zájmu a to na kurz s běžnou moukou a kurz bezlepkový. Kurz trvá 3 hodiny v rámci kterého probereme teorii, uvidíte praktickou ukázku přípravy a zpracování těsta, pečení, výrobu krémů, plnění a zdobení dortu. Nakonec Vás čeká ochutnávka upečených dortů. Součástí kurzu jsou skripta s postupem a recepty, které si odnesete domů. Povíme si o moukách, krémech, jak na polevu, jak vše dělat jednoduše a hlavně tak, aby se vždy povedl. Při pečení používám vždy dostupné suroviny, zejména ty, které si můžete koupit v Naturele, takže žádné složité shánění ingrediencí. Kurz je především určen začátečníkům a těm, kteří třeba pečou, ale na dort si doposud netroufli. Uvidíte, že po kurzu v Naturele, to bude hračka. Kurz bude také pěkným dárkem na Vánoce, narozeniny. Po zaplacení, Vám vystavím dárkový certifikát. Kurz povedu já, majitelka obchodu a nadšená "dortařka" Alena Ellerová.

  • V kavárně obchodu Naturela

  • Termín: čtvrtek 4.4.2024 od 16 hod.
  • Cena kurzu - 990,-Kč
  • Adresu obchodu zde: Holandská 3283/30, Znojmo
  • Ukázka dortů z Naturely je zde
    Přihlásit se můžete ve formuláři níže.

Přihláška do kurzu pečení dortů

Vyplňte všechny údaje a odešlete objednávku