Kurzy


Přednášky a workshopy

Stále více škol projevuje zájem o pořádání přednášek o zdravém stravování a životním stylu pro žáky základních a studenty středních škol. Příprava je pro mne sice trochu časově náročná, ale nakonec je vše vykoupeno dobrým pocitem s dobře vykonané práce, která může přispět minimálně k zamyšlení nad způsobem života a stravování našich dětí a mládeže.

Děti se tak během přednášky dozví spoustu zajímavostí na téma zdravé výživy. U přednášky jen nepovídám, ale ptám se, ukazuji, nabízím ochutnávku produktů tak, jak jsou vyrobeny a nebo také svou domácí pomazánku, nutelu, ale i domácí popcorn či naklíčené mungo...a tak si děti odnášejí poznání, vědomosti i dojem z ochutnávky. Moc mě to baví. Je super vidět, že to děti baví. 

Do škol chodím na pozvání, doporučení mezi školami nebo si to řeknou paní učitelky mezi sebou. Mohu přijít i do ostatních škol, to znamená základní i střední (do školek ne). Pokud máte zájem, zmiňte se ve škole, potom mě můžete kontaktovat. Prosím však případně další termíny budu brát až v novém roce. Advent je tu a z časových důvodů, musím být v obchodě, protože prostě Vánoce, šrumec, objednávky, balíčky ....

Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, p.o.

Projektový den 15.4.2024

"Dnes jsme uspořádali projektový den pro studentky 3.ročníku oboru Cukrář na téma "Jiné směry stravování - BEZLEPEK. 

Kurz vedla skvělá p. Ellerová z Naturala - dary přírody Znojmo a my jí tímto moc děkujeme za rozšíření našich vědomostí a dovedností."


Kurz pečení chleba s Gabrielou Hradeckou

Živý kurz trvá 3 hodiny a naučíte se v něm vše potřebné k pečení kváskového chleba. Teorie, praktická ukázka, zpracování těsta a ochutnávka čerstvého kvasového chleba. Dozvíte se vše o chlebu, o koloběhu kvasu, o zpracování těsta do mísy i do ošatky. Kurz vede zkušená a skvělá lektorka paní Gabriela Hradecká, která vede kurzy po celé České republice  a vydala i knihy o kváskování. Kváskování, to je totiž láska k chlebu, tradici. Vůně chleba, to je láska z kvásku. Samozřejmostí kurzu je obdržení skript a kvásku. Máte také jedinečnou možnost si v Naturele zároveň i nakoupit potřebné ingredience k pečení a tak bude Vaší velkou motivací, hned druhý den, po kurzu, si doma upéct famózní kváskový chléb. Tento nadupaný kurz absolvovalo už mnoho chlebu chtivých lidí a většina z nich úspěšně peče doma dál. Tak s chutí do toho. :-)  Více informací o pořádaných kurzech a kontakt naleznete zde

Živý kurz  

Další kurz proběhl v kavárně obchodu Naturela ve Znojmě : 
13. března
2024
Video z kurzu je zde: Instagram
Objednat se můžete zde

Kurzy kváskového pečení jsou v kurzu
Kurz s Gabi Hradeckou v prostorách Naturely byl výjimečnou příležitostí naučit se péct kváskový chléb v domácích podmínkách. Úžasná skupinka žen, se dověděla, jak na to. Ochutnaly čerstvě upečené a viděly, jak se z rozkvasu, vyrobí chléb. Dověděly se vychytávky a spoustu dalších zajímavých informací. Na přání a při větším zájmu, může být otevřen další kurz.
Zájemci ozvěte se prosím paní Gabči


Kurz pečení dortů

Kurz pečení dortu bude rozdělen podle zájmu a to na kurz s běžnou moukou a kurz bezlepkový. Kurz trvá 3 hodiny v rámci kterého probereme teorii, uvidíte praktickou ukázku přípravy a zpracování těsta, pečení, výrobu krémů, plnění a zdobení dortu. Nakonec Vás čeká ochutnávka upečených dortů. Součástí kurzu jsou skripta s postupem a recepty, které si odnesete domů. Povíme si o moukách, krémech, jak na polevu, jak vše dělat jednoduše a hlavně tak, aby se vždy povedl. Při pečení používám vždy dostupné suroviny, zejména ty, které si můžete koupit v Naturele, takže žádné složité shánění ingrediencí. Kurz je především určen začátečníkům a těm, kteří třeba pečou, ale na dort si doposud netroufli. Uvidíte, že po kurzu v Naturele, to bude hračka. Kurz bude také pěkným dárkem na Vánoce, narozeniny. Po zaplacení, Vám vystavím dárkový certifikát. Kurz povedu já, majitelka obchodu a nadšená "dortařka" Alena Ellerová.

  • V kavárně obchodu Naturela

  • Termín: bude upřesněn
  • Cena kurzu - 1200,-Kč
  • Adresu obchodu zde: Holandská 3283/30, Znojmo
  • Ukázka dortů z Naturely je zde
    Přihlásit se můžete ve formuláři níže.

Včera (11.4.2024) byl super podvečer.
Byl totiž v Naturele
KURZ PEČENÍ DORTŮ.
Kurz absolvovalo 14 žen a naučily se všechno, co se týče výroby dortu v domácích podmínkách.
Všechny svoje fígle, jsem jim ukázala.
3 dorty vznikly přímo před jejich očima.
Viděly, ochutnaly, ptaly se, psaly si, dostaly skripta a 3 výseče si každá nesla domů.
Skripta jsou koncipována jednoduše, srozumitelně a jsou jak pro běžné strávníky, tak i bezlepkové.
Chcete taky na kurz?
Chcete umět upéct doma dort, jednoduše, rychle a chutně?
Napište mi a já se Vám ozvu s dalšími informacemi.
DEKUJI


Přihláška do kurzu pečení dortů

Vyplňte všechny údaje a odešlete objednávku